Alena Čermáková - hudba

PREZENTACIA

KOLEGOVIA

  • Ivan Čermák

    Ivan Čermák

    autor piesní, gitara, akordeón

Spievam ako dýcham (2009)

 

Album na CD si môžete objednať na e-mailovej adrese: alena@alena.sk (15 EUR + poštovné a balné)

 

Francúzsko-nemecko-slovenský album obsahuje piesne od Edith Piaf, Jacquesa Brela, Marlene Dietrich, Zarah Leander a Hildegrad Knef. Známe piesne v pôvodných jazykoch šarmantne dopĺňajú publikom obľúbené pôvodné slovenské šansóny skladateľa Ivana Čermáka na texty Stanislava Bellana a pôvodná francúzska pieseň skomponovaná výtvarníkom Martinom Činovským a spoluautorkou Anat Barzilai na text Francisa Carca.

Predslov na booklet napísal Alenin dávny priateľ, básnik Daniel Hevier. Na booklete sú piesne v origináloch, preložené do slovenčiny, a všetko ostatné je preložené do nemčiny, francúzštiny a agličtiny.

Album nahrali a produkovali: A.I.C., Ivan Čermák a Alena Čermáková. Nahrané : v štúdiu NOEL SONIQUE s.r.o. november – december 2009. Zvuk, mix a mastering: Ivan Čermák. Grafický dizajn: Alexandra Gráčová, Sashi, s.r.o.

Šansóny a iné piesne (2002)

 

Album na CD si môžete objednať na e-mailovej adrese: alena@alena.sk (10 EUR + poštovné a balné)

 

Trinásť pôvodných slovenských šansónov, ktoré napísal a zaranžoval Ivan Čermák na texty Stanislava Bellana, Petra Uličného a Skarlet Čanakyovej. Album pokrstili Hana Hegerová a František Tugendlieb dychom z vaječného likéru v júni 2002.

Alenu doprevádzali výnimoční muzikanti, Gabo Jonáš – klavír, Juraj Griglák – kontrabas, Matúš Jakabčic – gitara, Marián Ševčík – bicie, Juraj Bartoš – trúbka, Erich Boboš Procházka – ústna harmonika, Radovan Tariška – saxofón, klarinet, vokálna skupina SKLO a ďalší… Producent: Ivan Čermák. Nahrávanie a mix: Ivan Jombík. Mastering: Ivan Jombík, Andrej Sloboda. Dizajn: Maroš Šlapeta, Mario Homolka, Vladimír Ďurajka.

© 2008 Alena Čermáková, alena@alena.sk